2
300.000 NÜFUSLU KURTKÖY BÖLGESİNİN 4 YILDIR İLK VE TEK HABER SİTESİ

KURTKÖY SPOR KOMPLEKSİ AÇILDI

KURTKÖY SPOR KOMPLEKSİ AÇILDI
ozyurt_ic

Yapımına yaklaşık 18 yıl önce başlanılan ancak o dönem ki hükümet tarafından yeterli kaynak aktarılamadığı için yapım çalışmaları duran, 2011 yılında Pendik belediyesinin girişimleri ve İstanbul Büyükşehir belediyesi tarafından ihale ettirilerek yaptırılan Kurtköy Spor Kompleksi bugün Büyükşehir Belediye başkanı Kadir Topbaş, Milletvekili Erol Kaya, Pendik Belediye başkanı Dr. Kenan Salih Şahin ve yerel yöneticilerin katılımları ile hizmete açıldı. İçerisinde Olimpik yüzme havuzu, Fitness salonları ve çeşitli spor aktivitelerini barındıran Spor kompleksinin ve Pendik İlçesinde yapılan hizmet alanlarının toplu açılış törenine Yenişehir, Harmandere, Kurtköy ve İlçe dışından yaklaşık 3000 civarı vatandaş katıldı.

Açılış töreninde yaklaşık bir buçuk saatlik bir konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı özetle; İstanbul’da göreve başladığı günden bu yana neler yaptıklarını, İstanbul belediyesini borç batağında aldıklarını ancak şimdi kar elde eden bir belediye haline getirdiklerini, özellikle su sorununa, ulaşım sorununa vurgu yaparak bizim dönemimizde İstanbul bu alanlarda rahata kavuştu, dünyanın en modern taşımacılığı olan metroyu Marmaray’ı da hizmete açarak, İstanbul’un hemen hemen her yerine ulaşır hale biz getirdik. Pendik’e metro 2017′de geliyor ve 15 istasyonu olacak dedi. Konuşmasında muhalefet partisine de ara ara yüklenen Kadir Topbaş, İstanbul’un geçmiş dönemlerini hatırlatarak efendim muhalefet partisi diyor ki; İstanbul’u alınca eski günlerine götüreceğiz diyorlar, aman ha götürmeyin! Ümraniye çöplüğünde ölen vatandaşlarımızı, su kuyruklarını unutmadık biz, şimdi ise çöpten enerji üreten bir belediye haline geldik dedi. Kadir Topbaş, konuşmasının ardından açılış törenine katılan yerel yöneticileri de sahneye davet ederek Kurtköy  spor kompleksinin açılışını yaptı.

Açılışa gelen Harem-Gebze Minibüs esnafı açılış alanından ayrılmak üzere olan Başkan Kadir Topbaş’ın yolunu keserek servis plakası sorununa çözüm bulmalarını istediler.

Yasal Uyarı: Haberler Sadece, Kurtköy Haber Sitesinin İlgili Sayfa Linki Verilerek Paylaşılabilir.

Bu Habere Yorum Yapın, Değer Katın...

Henüz Yorum Yapılmamış.İlk Yorumu Siz Yapın...

Yorum Yaz

Kapat
     Kurtköy Haber'i Beğenin Destek Verin...
    Kurtköy'ün İlk ve Tarafsız Haber Sitesi (3.Yıl)